Loading the player...


Taşı Toprağı Altın Şehir | Levent Kırca, Ayşegül Atik | Türk Filmi | Full HD

 • Yeşilçam filmleri arasından Levent Kırca ve Ayşegül Atik'in başrolde olduğu Taşı Toprağı Altın Şehir filmi sizlerle! Full HD ve tek parça olarak sizlere sunduğumuz 1978 yapımı Taşı Toprağı Altın Şehir gibi diğer türk filmlerimizin de yer alacağı tek parça restorasyonlu Yeşilçam filmleri serimizin devamını kaçırmamak için Erler Film Türker İnanoğlu kanalımıza buradan ➡️ bit.ly/ErlerFilm ABONE olmayı unutmayın!
  Web Sitesi: www.erlerfilm.net
  Twitter: twitter.com/erlerfilm_
  Facebook: www.facebook.com/ErlerFilm
  Ayşegül Atik ve Levent Kırca'nın rol aldığı restorasyonlu Taşı Toprağı Altın Şehir filmimiz hoşunuza gittiyse, diğer içeriklerimize de mutlaka göz atın:
  RESTORASYONLU TÜRK FİLMLERİ ➡️ bit.ly/TurkFilmiIzle
  ANNE BABAMLA EVLENSENE➡️ bit.ly/AnneBabamlaEvlensene
  ŞAKA YAPTIK ➡️ bit.ly/SakaYaptik
  CÜMBÜŞİYE ➡️ bit.ly/Cumbusiye
  BİR BAŞKA GECE ➡️ bit.ly/BirBaskaGece
  Taşı Toprağı Altın Şehir filminin konusu:
  Ökkeş Uyanık (Levent Kırca), eşi Fatma (Ayşegül Atik), oğlu Mehmet ve kardeşi Cemal ile köyde yaşamaktadır. Yıllarca birikim yapıp, İstanbul’da kendilerine bir traktör alırlar ve taksit parasını biriktirmek için çalışmaya başlarlar. Ökkeş, İdris’in (Hüseyin Baradan) yanında hamallık yapar. Fatma bir bar kadınının evinde hizmetçidir. Okula yazdıramadıkları Mehmet kahveye çırak olur. Cemal inşaatta çalışır. Fatma’nın patronu ona şehir kıyafetleri alır. Ökkeş bundan hoşlanmaz. Mehmet daha fazla para kazanmak için gizlice kaçak sigara satmaya başlar. Cemal ise patronunun gözüne girmiş, en iyi adamı olmuştur. Biriktirdikleri parayla traktörü almaya giderler. Ama zam gelmiş ve daha da borçlanmışlardır. Tekrar birikim yapmaları gerekir. Bu arada Ökkeş işten atılır. Meyve satmaya başlar. Mehmet si gara satarken yakalanır. Ökkeş oğlunu zorla karakoldan kurtarır. Fatma’yı ise patronu bara götürmüş, genç kadın sarkıntılıktan güç kurtulmuştur. Cemal’in patronu ise kaçakçıdır ve polis baskınında Cemal ölür. Mehmet arkadaşını bıçaklayıp hapse düşer. Tüm bu olumsuz ortama karşın Ökkeş traktörünü alır. Trafik şubesinden çıktığında traktörün çalındığını görür. Eve döndüğünde Fatma’nın yabancı bir adamla gidişine tanık olur. Ailede bir tek Ökkeş bozulmadan kalmış ama, İstanbul’un hiç de sandığı gibi taşı toprağı altın bir kent olmadığını acı bir şekilde anlamıştır…
  Filmin Adı: Taşı Toprağı Altın Şehir
  Yönetmen: Orhan Aksoy
  Görüntü Yönetmeni: Çetin Gürtop
  Oyuncular: Levent Kırca, Ayşegül Atik, Hüseyin Baradan, Feri Cansel, Kayhan Yıldızoğlu, Turgut Boralı, Erol Taş, Hulusi Kentmen.
  Yapım: Erler Film
  Yapımcı: Türker İnanoğlu
  Senaryo: Türker İnanoğlu , Orhan Aksoy , Fuat Özlüer , Erdoğan Tünaş
  Yapım Yılı: 1978
  "Erler Film Türker İnanoğlu Sunar..." Erler Film'in kurulduğu 1960 yılından bugüne nesiller bu cümleyle büyüdü.. Önce beyaz perdede yankılandı bu cümle, sonra da renkli camda...
  Erler Film, Yeşilçam'ın YouTube Kanalı. Yeşilçam filmleri tek parça ve restorasyonlu olarak Erler Film Türker İnanoğlu kanalında! Yerli filmler arasından sizlere sunduğumuz yapımlar arasında bu kez sırada Levent Kırca ve Ayşegül Atik'in rol aldığı türk filmi Taşı Toprağı Altın Şehir var. Sizlere full hd ve tek parça türk filmleri sunmaya devam edeceğiz, takipte kalın!
  Türker İnanoğlu Erler Film, 1960 yılından bugüne imza attığı 205 Yerli Film, 4264 Bölüm Tv Dizisi ve sayısız Müzik ve Eğlence programını siz değerli izleyicilerinin beğenisine sunuyor.

  Category : Auto & Vehicles

  #taşı#toprağı#altı#Şehir#levent#kırca#ayş#uuml#atik#t#rk#filmi#full#hd

  0 Comments and 0 replies
Privacy policyAccept and close
arrow_drop_up